A húsvéti nyúl története

A tipikusan nyugat és közép-európai hagyomány Magyarországon is nagyon népszerű. Amerikában az általános hagyomány szerint a gyerekek fészket készítenek a húsvéti nyuszi számára, hogy abba helyezze a nyuszi a nekik szánt ajándékokat, addig hazánkban addig a tojáskeresés terjedt el. Húsvét hétfő reggelén a nyuszi ajándékokat rejt el a kertben, így a gyerekek csokitojásokat gyűjtögetnek a kis kosarukba. A húsvéti nyúl egyes források szerint a 16. századi Németországban vált a keresztény ünnepi kör részévé, itt készítették el ugyanis az első nyuszi fészket és itt öntöttek először nyuszi formájú csokit.
A húsvéti nyúl az ünnephez közeledve megjelenik a húsvéti tárgyakon (szalvéták, dekorációk, képeslapok, mesekönyvek) és ez a kedves bolyhos állatka a locsolóversek gyakori szereplője. A húsvéti tojásokból ilyenkor rengeteg féle kapható, a csoki változaton át a fa, műanyag és üveg díszeken át.
Ha felnőttként nem is követed már a húsvéti tradíciókat, de van gyermeked, akkor az ő számára fontos lehet a húsvéti nyuszi. Ha idén a Hotel Abacus**** húsvéti ajánlatát választod, akkor a húsvéti nyuszis élmény nem fog kimaradni a gyerkőcöd életéből, mert a hotel gondoskodik a húsvéti nyuszikról.
Az Abacus Nyuszi a húsvéti hétvégén tiszteletét teszi a herceghalmi Hotel Abacus**** hotelben, ahol különleges húsvéti programokban vehetsz részt a gyermekeddel. A kézműves foglalkozások mellett a gyermekek megismerkednek élő nyuszikkal és bárányokkal is, akiket meg lehet simogatni majd a hotel udvarán, így hozva közelebb a legkisebbnek a húsvéti jelképeket.